Udalosti

16. mája 2018

Degustácia Vinárstva Šintavan

Sme veľmi radi, že zástupcovia Vinárstva Šintavan prijali naše pozvanie, a vôbec po prvýkrát predstavili ich vínka. Spoločnosť Šintavan s.r.o. vznikla v roku 1996. Pôsobí v strednej časti Trnavského kraja, severnej časti okresu Galanta, kde obhospodaruje celkom 1064,06 ha z toho 975,95 ha ornej pôdy a 88,11 ha viníc. Z celkovej produkcie hrozna približne 25% spracujú vo vlastnom vinárstve, cca 50 % hrozna pravidelne odoberajú renomovaní slovenskí vinári / WinsWinery, I.R. Víno Rariga, VillaVíno Rača, Pivnica Radošiná, a iní /, ktorí majú filozofiu svojich vinárstiev založenú na kvalite a teroárovej jedinečnosti Šintavského hrozna. Ostatných 25 % produkcie predávajú spoločnosti  Dufrex Sereď s.r.o., ktorá zabezpečuje surovinu na výrobu šumivého vína pre Hubert Sereď.

11. apríla 2018

Degustácia Vinárstva NICHTA

Branislav Nichta, zakladateľ spoločnosti, opisuje svoje poslanie nasledovne: ,,VÍNO NICHTA s.r.o som založil v roku 1997, čím som nadviazal na vinársko-vinohradnícke tradície našej rodiny, ktoré siahajú do začiatku dvadsiateho storočia. Môj prvý dotyk s vinohradníctvom je naveky spojený s dvadsaťpäť árovým vinohradom, ktorý som zdedil po dedovi a začal ho postupne zveľaďovať. Dnes sa moje vinohrady v okolí Čajkova rozprestierajú na ploche tridsiatich hektárov a ich hrozno patrí medzi to najkvalitnejšie na Slovensku. Milujem prácu s hroznom, ktorej sme spolu s celou rodinou zasvätili život. Som presvedčený o tom, že lásku k našej práci je na plodoch našich viníc skutočne cítiť.“

Ďakujeme p. Branislavovi Nichtovi za prijatie nášho pozvania a prezentáciu vín a jeho vinárstva.

 

21. marca 2018

Degustácia Vinárstva Vinidi

Odkiaľ pochádza slovo VINIDI? Niečo s vínom, ale čo presne? VINIDI vo Vás určite evokuje spojitosť s vínom. Pravda je však taká, že VINIDI v pôvodnom význame nemá s vínom nič spoločné. Týmto menom volali Slovanov ešte dávno pred vznikom Samovej ríše. Vzdávajúc hold viac ako dvojtisícročnej tradícii pestovania viniča a výroby vína na území dnešného Slovenska, sa vo VINIDI rozhodli ich vinárstvo pomenovať názvom VINIDI, ktorým zároveň symbolizuje nerozlučnú spojitosť  vín s pôdou, podnebím a umom ľudí z regiónu.

 

31. januára 2018

Degustácia CHATEAU RÚBAŇ

,,Víno sa dá robiť dobre len vtedy, keď ho milujete. Máme tie najlepšie predpoklady tvoriť jedinečné víno. Slnko nám dopriava najvyšší počet slnečných dní v krajine, naša pôda má špecifické zloženie, ktoré dáva vínu nezameniteľný charakter. Žijú tu pracovití a usilovní ľudia s bohatými skúsenosťami a vinárskou tradíciou. Vyrábame víno z hrozna tam, kde sa urodilo a tak sa snažíme podporovať tento úžasný región.“ Len málo z toho, čo Chateau Rúbaň a Strekovský kraj ponúka.

 

 

13. decembra 2018

Degustácia PD Mojmírovce

Prvé tri hektáre firemných viníc boli založené v roku 1951, ktorý je zároveň rokom vzniku PD Mojmírovce. O tri roky neskôr bolo vyrobené prvé víno v priestoroch historickej pivnice grófa Huňadyho. V roku 1988 boli dané do prevádzky nové moderné pivničné priestory v areáli vinice Mojmírovce.Pre zintenzívnenie vianočnej atmosfréry prijali pozvanie zástupcovia PD Mojmírovce. Vinohrady sa rozprestierajú na Nitrianskej kopcovine s južnou expozíciou v nadmorskej výške 150-170 m. Väčšina pôdy, na ktorej je vysadený vinič, je černozem na spraši. Plochy viniča patria do teplej klimatickej oblasti s priemernou ročnou teplotou 9,8 ºC. Sumár slnečného svitu za vegetáciu je 1227 hodín. Ročný úhrn zrážok je 545 mm. Zo súčasnej plochy 155 ha má z pestovaných odrôd najväčšie zastúpenie Veltlínske zelené, Müller Thurgau, Chardonnay, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon.

 

 

11. novembra 2017

Degustácia TATRATEA

11. 11. 2017 – magický dátum, ktorý priniesol jedinečnú ochutnávku celého radu tatranských čajov  v podaní špecialistu priamo od spoločnosti KARLOFF Kežmarok.

 

 

 

25. októbra 2017

Degustácia vinárstva TRITICUM

Sme nesmierne radi, že hlavný predstaviteľ Vinárstva TRITICUM prijal naše pozvanie a previedol nás veľmi záujímvou ponukou vín od Vinárstva TRITICUM, ktoré zaberá región Vrábeľ, ktorý bol vždy úzko spätý s vinohradníctvom a vinárstvom. Slnečná poloha, ílovitá pôdna štruktúra a nadmorská výška sú faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú vysadené vinice na hore Stredný Dušnok. Zároveň dávajú vyrobenému vínu špecifický charakter, typickú minerálnosť a sviežosť.

 

 

 

13. septembra 2017

Degustácia vinárstva Freistadt

Po viac ako roku a pol prial naše pozvanie p. Kováč – majiteľ vinárstva Freistadt Hlohovec. Koncept mladého a odvážneho projektu je postavený na tradícii názvu značky vína Chateau Freistadt a dopestovaného hrozna z Hlohoveckého rajónu v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Tento názov nieslo niekoľko storočí až zľudovelo do súčasného názvu Frašták, ktorý je známi nielen v širšom okolí. Slnko a jedinečná pôda s vyšším obsahom vápnika sú typické pre tento rajón. Rieka Váh je významným darcom energie, ktorá ochraňuje časť viníc na jej brehu pred jarnými a zimnými mrazmi, čo umožňuje pripravovať úžasné biele, červené a ružové vínka.

 

10. júna 2017

Festival vína a chuti Partizánske

 

24. mája 2017

Degustácia vinárstva VINIDI

Odkiaľ pochádza slovo VINIDI? Niečo s vínom, ale čo presne? VINIDI vo Vás určite evokuje spojitosť s vínom. Pravda je však taká, že VINIDI v pôvodnom význame nemá s vínom nič spoločné. Týmto menom volali Slovanov ešte dávno pred vznikom Samovej ríše. Vzdávajúc hold viac ako dvojtisícročnej tradícii pestovania viniča a výroby vína na území dnešného Slovenska sa vo VINIDI rozhodli vystupovať práve pod názvom VINIDI, ktoré zároveň symbolizuje nerozlučnú spojitosť ich vín s pôdou, podnebím a umom ľudí.

 

 

19. apríla 2017

Degustácia vinárstva Dubovský & Grančič

Rodiny Grančičová a Dubovská  sa po dlhé generácie starali o svätojurské vinohrady. Začiatky siahajú do 17. storočia. Spoločná púť začala v roku 2003 prvými odrodami spracovanými z našich vinohradov. Prvých dvetisíc fliaš  vyrobili z odrôd Müller Thurgau., Pesecká Leánka  a Silván červený. Dnes vinárstvo Dubovský & Grančič obhospodáruje 10 ha vinohradov vo Svätom Jure. Odrodová skladba je skutočne široká: Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Veltlín zelený, Rulandské biele alebo Pesecká Leánka je to najčastejšie s čím sa môžete v ich vinohradoch stretnúť.

 

8. marec 2017

Degustácia vinárstva VVD - Dvory nad Žitavou

Obec Dvory nad Žitavou leží v severovýchodnom cípe Podunajskej nížiny na ľavom brehu rieky Žitava asi 8 km východne od Nových Zámkov. Vinárstvo zaraďujeme do Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti – Strekovský vinohradnícky rajón. Pozornosť sa sústreďuje hlavne na výrobu kvalitných odrodových vín, kde základnou podmienkou je aj dopestovanie zdravého a kvalitného hrozna. Z bielych odrôd sa  pestuje Devín, Chardonnay, Irsai Oliver, Müller Thurgau, Rulandské biele, Rulandské šedé, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Sauvignon, Tramín červený a Veltlínske zelené. Z modrých odrôd sú zastúpené hlavne odrody Alibernet, Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá, Rulandské modré, Svätovavrinecké, André a Zweigeltrebe.

 

 

26. február 2017

LATTE ART školenie

Sme školení tými najlepšími! Nakoľko nám záleží na Vašej spokojnosti, sme veľmi radi, že svojou návštevou nás poctil Vladimir Kmec niekoľkonásobný majster SR v LATTE ART – teda v maľovaní mliečnou penou do espressa – a nechal vyšperkovať kúzlo LATTE ART v rámci svojho školenia u našich baristiek.

 

 

8. február 2017

Degustácia vinárstva Sanvin

SANVIN je pokračovateľom pôvodného vinohradníctva a vinárstva v Okoči. Svojim nadčasovým technologickým vybavením sa zaradila do spoločnosti najkvalitnejších prívlastkových vín. SANVIN signuje vína nezameniteľným, jedinečným spôsobom. K charakteru prispieva svojim dielom aj nenahraditeľná lokalita triangel južného Slovenska, severného Maďarska a rakúskeho Burgenlandu.

 

18. december 2016

Degustácia vinárstva Chateau MARCO

Príjemná spomienka na výnimočnú degustáciu v odchádzajúcom roku 2016 za osobnej účasti pána prof. Karvaja pri prezentácii jeho rodinného vinárstva Chateau MARCO s vínami z vlastných vinohradov zo Strekova. Strekovská vínna hora je kolískou nových slovenských muštových i stolových odrôd. Tu uzreli svetlo sveta vinárske pozoruhodnosti z rúk šľachtiteľky Doroty Pospíšilovej, spomedzi korých sú najznámejšie biely Devín a modrý Dunaj. Práve tu má vybudovanú svoju unikátnu ampelografickú zbierku krstný otec spomenutých odrôd, Ondrej Korpás, ktorý obohatil slovenské vinárstvo aj  vlastnými novými odrodami, ako sú Rizling korenistý, Harmónia a Slovakia.

 

30. november 2016

Degustácia vinárstva TERRA PARNA

Podľa slov majiteľov vinárstva: ,,Chceme, aby sa naše víno dostalo k vám na stôl také čerstvé a svieže, ako ho my nafľašujeme. Platí to najmä o bielych a ružových vínach – zásluhou screw cap uzáverov* nás aj po rokoch stále tešia sviežosťou a iskrivosťou. S červeným vínom je to trochu iné, kyslík v mikro dávkach mu, naopak, svedčí. Mikro dávky kyslíka zverujeme kvalitným celokorkovým zátkam. Každému vínu však necháme dostatok času, aby na fľašu dozrelo. Pri každom víne je to individuálne – rovnako ako dospievanie u ľudí.
Okrem toho, že sa do vašich pohárov dostane až v jeho najlepšej kondícii, stihne sa z neho v našich nádobách odbúrať prevažná časť vínneho kameňa. Prirodzene, bez akýchkoľvek aditív.“

 

2. november 2016

Degustácia vinárstva Pivnica Čajkov

Marek Uhnák počas degutácie nezabudol podčiarknúť: ,,Osud našej rodiny je už niekoľko generácií pevne previazaný s Čajkovom, južnými svahmi Štiavnických vrchov a samozrejme s vínom. Vždy sme zásadne ovplyvňovali vinohradnícke a vinárske dianie v chotári a patrili medzi najväčších pestovateľov a výrobcov vína v Čajkove. Už od nepamäti sa v našej rodine nachádza pečať Ostrihomského arcibiskupa z roku 1666, ktorá oprávňovala obchodovať s vínom. Som vďačný, že dlhá kontinuita výroby vína sa v našej rodine nikdy nepretrhla a po skončení školy som mal na čo nadviazať. Preto z úcty k predchádzajúcim generáciám považujem za povinnosť dorábať hrdé Čajkovské víno.“

 

14. september 2016

Degustácia vinárstva Dubovský & Grančič

 

18. jún 2016

Festival vína a chuti

Milovníci kvalitného vína a výnimočných chutí si v meste Partizánske prišli na svoje. 18. júna 2016 sa v priestoroch Kolonia biznis centrum a baric- wine bar caffe Partizánske uskutočnil po prvýkrát FESTIVAL VÍNA A CHUTI PARTIZÁNSKE, počas ktorého mali návštevnici ochutnať výnimočné vína z rôznych oblastí Slovenska a chutné jedlo zo španielskej, talianskej a slovenskej kuchyne.